Russian (CIS)Ukrainian (UA)English (United Kingdom)

odnoklassniki google-+1 youtube vkontakte twitter facebook

ribalka3.JPG
Чтобы Вы хотели видеть на сайте?
 
Home News Слушні поради медика-християнина, щодо здорового харчування
Слушні поради медика-християнина, щодо здорового харчування

щодо здорового харчування

Господь подарував нам тіло, за яке ми відповідальні. Навряд чи хтось глибоко ігнорує свою зовнішню оболонку, будучи нероздільно зв’язаним з нею. «Хіба ви не знаєте, що ваше тіло то храм Духа Святого, що живе Він у вас, якого від Бога ви маєте, і ви не свої? Бо дорого куплені ви. Отож прославляйте Бога в тілі своєму та в дусі своєму, що Божі вони!» 1 Кор.6:19-20

За своє життя людина з’їдає близько 30 тон їжі. Протягом століть їжа мала суворий класовий розподіл, тому більша частина населення харчувалася нерегулярно, досить одноманітно та незбалансовано. Сьогодні прогрес кардинально змінив ситуацію, можна їсти часто, багато, вдень і вночі, за роботою та відпочинком, незалежно від свого соціального положення, достатку. Нам пропонують швидку їжу, зручні замінники деяких продуктів, напівготові мікси, - усе для збереження сил, часу. Тому постають питання зайвої ваги, порушення сну, поганий настрій, з часом розвивається цукровий діабет 2 типу, атеросклероз, гіпертонічна хвороба, жовчнокам’яна та сечокам’яна хвороби, проблеми суглобів та хребта, неминуче страждає шкіра та дітородна функція.

Перше дослідження по дієтології (Дієтологія – наука про раціональне збалансоване харчування, а не про схуднення, оскільки правильний раціон не призводить до набору зайвої маси) було описане у Старому Заповіті, 1 глава Книги пророка Даниїла. Говориться, що під час війни з Навуходоносором Іоахим направив групу юнаків вивчати мову та мудрість халдеїв. Тривалість навчання сягала 3 роки, харчування забезпечувалося за рахунок царського столу, включаючи м’ясо та вино. Даниїл з трьома юнаками відмовилися від розкішної царської їжі та наполягли на тому, щоб їх раціон складався з овочів та води. Був проведений 10-денний експеримент із зазначеним меню і по закінченні винесений вердикт: юнаки виглядали сильнішими за своїх соратників.

Горіхи

Сучасні вчені вважають, що білкові потреби в ті часи задовольнялися за рахунок бобів, які були основним компонентом харчування. Отже, у старозаповітній «публікації» ми вперше зустрічаємо опис порівняльного дослідження з підтвердженими результатами. При цьому за мету була поставлена практична ціль – досягти здорового самопочуття та вигляду. Також, очевидно, що продемонстрована ситуація могла б здійснювати вплив на широкі верстви населення. Відразу слід зазначити, що варіант «овочевого меню» застосовувався у цілком сформованих людей, а не у підлітків чи дітей, які потребують більші затрати білка для закладання та розвитку систем організму.

Що відбувається при гострому дефіциті білка? Перш за все, це наші м’язи, зовнішність (нігті, волосся, шкіра), імунітет, гормональний фон, ферментативні системи. Коли з раціону виключається протеїн – проявляється схильність до зайвої ваги: відбувається зниження активної клітинної маси, обміну речовин, енерговитрати стають нижчими рівня поглинутих калорій – вся різниця відкладається у вигляді жирової тканини. Зі схожою проблемою часто зіштовхуються прихильники суворих дієт: начебто вживається низькокалорійна продукція, а вага тільки збільшується…. Протилежна сторона – надлишок білка (широко розповсюджена «Кремлёвская диета»). За добу людина засвоює 20-30 г білка, решта – базис для масивного гниття в товстому кишківнику, потенціює виникнення алергічних реакцій, сприяє формуванню каменів у жовчному міхурі та веде до сечокислого діатезу.
Для того, щоб мати гарне самопочуття, бути стійким до психоемоційних навантажень, чи просто носити один розмір одягу протягом років раціон має бути РІЗНОМАНІТНИМ. Кількість прийомів їжі кожен встановлює індивідуально (рекомендовано 3 основних і 2 додаткових). Поєднання, яких є доцільними: м’ясо + овочі, риба + овочі, круп’яна каша + овочі. Намагайтеся уникати бульйонів, які є екстрактами по походженню, і окрім стимуляції апетиту не приносять іншої користі. Додаткові (ланчі, підвечірки) – кисло-молочні продукти, фрукти (не зловживайте солодкими), овочі, горіхи (до 8 шт., в першій половині дня).

Салат

У виборі овочів та фруктів орієнтуємося на сезон. Варто звернути увагу на харчування після 18.00. Існує думка, що це призводить до ожиріння, але вночі жоден з внутрішніх процесів не припиняється, лише дещо уповільнюється, а отже перебіг окиснення, відновлення, серцебиття, дихання, потовиділення, вироблення гормонів, ферментів продовжується. Витрати енергії потребують затрат калорій. Коли людина переживає голод більше 10 годин, автоматично синтезується 2 гормону (лпк і лдгг). Отже, все з’їдене «завтра» автоматично переходить в жирове депо. Приклади «легкої» вечері (за 2-3 години до сну): 1) кисломолочні продукти (йогурт, кефір, закваска); 2) овочевий салат зі шматками сиру нежирних сортів; 3) відварена куряча грудка з овочами; 4) запечена риба чи омлет з овочами.
Десерти можна вживати декілька (2-3!) разів на тиждень, до 11-ї ранку. З медичної точки зору корисними солодощами є халва (профілактика атеросклерозу, але надто висока калорійність) та мармелад (сприяє очищенню організму, покращує стан шкіри). Варіанти «правильних» десертів – мармелад (домашнього приготування), желе на основі фруктів, гіркий чорний шоколад (30-50г), молочно-фруктові коктейлі. Щодо прийому рідини (чиста вода, кава, чай) маємо китайську пораду: «Для схуднення – прийом рідини до їжі, зберегти вагу – під час трапези, додати в масі – запивай з’їдене». Це працює.

Фізіологічна сторона посту.
Акцентуючись на духовних аспектах, фоном являється наше тіло, яке налаштовується на «новий режим». В перші 3 -4 дня людину переслідують слабкість, почуття голоду, деяка подразливість, після чого включаються компенсаторні можливості – покращується діяльність мозку (легше проводити обчислення, ефективніше працює пам’ять), наступає фізична легкість (виводяться накопичені шлаки, зайва рідина), розвантаження травної системи – акцент на ферментативному відпочинку підшлункової залози, зникають явища диспепсії. Обов’язковим моментом є пиття води (негазованої і недистильованої!). Отже, з точки зору дієтології, піст корисний, але «вхід» і «вихід» з нього не менш важливі самого проміжку обмеження від їжі. Чим довший піст, тим довша підготовка до нього, з поступовим виключенням спочатку мучних та кондитерських виробів, потім м’яса і т.д. Вихід – включення продуктів у мізерних дозах.

Заміри та обчислення.
Для наближеного визначення стану свого тіла за кількістю жирових відкладень є наступні способи. Найпоширеніший - розрахунок індексу маси тіла (ІМТ): вага в кілограмах розділена на квадрат росту в метрах. Градація результатів:
16 і менше – анорексія. Небезпечний стан.
16-18.5 – недостатня маса тіла
18.5-24.99 - норма, зафіксуйте цей показник.
25-29.99 – перехідна зона до ожиріння.
30-34.99 – 1ступінь ожиріння
35-39.99 – 2 ступінь
40 і вище – морбідне ожиріння. Актуальне хірургічне втручання.
2 метод – вимір об’єму талії, який здійснюється у найвужчій частині тулуба, приблизно на 2.5 см вище пупка. Для чоловіків норма до 100см, жінки – до 88см, дівчата до 80см. Даний метод висвітлює абдомінальний тип ожиріння (жирові клітини відкладаються здебільшого в області живота), який є найнебезпечнішим, оскільки провокує розвиток серцевих захворювань, цукрового діабету та метаболічного синдрому. Внутрішні органи опиняються «замкненими» в «жирову сумку», що сприяє порушенню їх функцій. Особливостями при схудненні в такому разі є тимчасова відсутність бажаних результатів у зовнішніх об’ємах, бо в першу чергу жирові відкладення зникають із внутрішніх органів.
3 метод – шкірна складка нижче пупка не повинна перевищувати 3 см. Метод досить неточний, примітивний, але все ж існує.
Варто зазначити, що представлені розрахунки не використовуються у дітей, спортсменів та в людей з природженими особливостями будови тіла.

Висновки
Навіть питання харчової поведінки повинні декларуватися перед Богом. Будь-які твердження повинні просіюватися через фільтр мудрості та підпорядковуватися індивідуальній ситуації. Найбільша розкіш – знайти «золоту середину» та дотримуватися її.

Беспала Ярослава

P.S. Матеріал є обґрунтованим з точки зору анатомо-фізіологічних особливостей людини, перебігом біохімічних та фізичних законів у людському тілі.

Представлена стаття не є викликом до загальноприйнятих устоїв, закоренілих стереотипів, харчових звичок окремих людей та особистих переконань…..

Кожна людина є вільною щодо свого вибору

 
Каталог христианских сайтов Для ТЕБЯ Маранафа: Библия, словарь, каталог сайтов, форум, чат Рё РјРЅРѕРіРѕРµ РґСЂСѓРіРѕРµ. Церкви.com Портал познания Бога Твоя Библия: Библия, ответы на вопросы, христианский форум, библиотека, каталог сайтов. Разумный Замысел Сотворение. Эволюция. Динозавры. Возраст Земли. Всемирный потоп. Библия. Семинар Кента Ховинда бесплатно. Система Orphus